Kategorie
BLOG

Zagrasz ze mną?

Udostępniliśmy prototyp naszej gry planszowej! Oznacza to, że możesz pobrać pliki PDF, wydrukować planszę, karty z pytaniami i zanim pomyślisz o pójściu do znajomych to pamiętaj:

  1. musisz znaleźć nożyczki i wyciąć karty,
  2. pożyczyć od kogoś pionki oraz kostkę,
  3. włączyć sobie instrukcję gry, dostępną na YouTube

Jak dostać się do planszówki Hand Made? Przejdź do tej zakładki, dokonaj zakupu za ZERO złotych i pobierz paczkę ZIP z 12 stronami (PDF).

Właściwie… jeżeli udało Ci się wcześniej dotrzeć do prototypu gry, to gratuluję! Pewnie był to ciekawy triumf 😉

Tymczasem od dzisiaj gra jest dostępna dla wszystkich. Byłoby nam niezmiernie miło, jeżeli podzielisz się z nami swoją opinią. Chcielibyśmy dowiedzieć się jak najwięcej o Twoich wrażeniach z gry. Formularz z pytaniami znajdziesz w tym miejscu.

Nie zostaje mi napisać nić innego, jak udanej zabawy! Tymczasem my znikamy na jakiś czas.

Do zobaczenia w 2049 roku!

Kategorie
BLOG

Powiedz nam prawdę

Mów szczerze. Tak, jak myślisz, tak jak czujesz!

Kategorie
BLOG

Tak powstawała wizja

Pomysł stopniowo dojrzewał. Na początku była gra karciana. Później budowaliśmy drugie dno gry, które po pewnym czasie się zapadło. Prawie się poddaliśmy, ale koncepcję uratowała gra planszowa, która miała być niestandardowa i wyjść poza schemat klasycznych planszówek. 

Mieliśmy tyle pomysłów, że potrzebowaliśmy je przepuścić przez jakiś filtr. Ostatecznie 19 lipca 2020 roku spotkaliśmy się i zorganizowaliśmy sobie mini event storming. Brzmi jak jakieś spotkanie tajnego stowarzyszenia, co nie? Teraz jak patrzę w przeszłość, to nawet tak to wyglądało. 

Wynajęliśmy salkę w Katowicach. Bardzo mocno padało i zanim weszliśmy do kamienicy, byliśmy cali przemoczeni. W środku przywitała nas Pani i zaprowadziła do odpowiedniego pokoju. 

Spędziliśmy tam cały dzień i w efekcie wykleiliśmy karteczkami całą ścianę. Tak to wyglądało:

Po południu się rozeszliśmy i zabraliśmy się do pracy. Po kilku tygodniach zaczęliśmy wycinać prototypy. Może kiedyś wrzucimy Wam fotkę.

Kategorie
BLOG

Będziemy wspierać organizację pajacyk!

Inspirowaliśmy się różnymi filmami i projektami. Na stronie głównej znajdziesz metaforę z filmu “Matrix”. Dzięki podjęciu decyzji, możesz podążać różnymi drogami. Ale o tym innym razem. Teraz skupmy się na robieniu czegoś dobrego. 

Prowadząc projekt kazeo.pl szukaliśmy scenariusza w którym moglibyśmy wesprzeć jakąś organizację charytatywną. Pomysł dojrzał w momencie, kiedy zaczęliśmy pracować nad grą planszową.

Działalność pewnego Pana stała się pewnego rodzaju inspiracją. Pomijając fakt, że zdecydowaliśmy się samodzielnie wydać grę planszową, to spodobał się na jeszcze jeden pomysł. 

Ten Pan w trakcie sprzedaży własnych książek, zdecydował się wesprzeć organizację Pajacyk. Jedna zakupiona książka, finansowała jeden posiłek. Dzięki tak prostej zależności, doszliśmy do wniosku, że też chcemy zrobić coś takiego! Będziemy starać się wspierać Polską Akcję humanitarną. Jak? Kiedy? Trudno nam jeszcze to ocenić…

Tymczasem Ty też zrób coś dobrego w swoim otoczeniu!

Kategorie
BLOG

O co w tym chodzi?

VIA to gra planszowa. Możesz przy niej otworzyć zarówno sok, piwko, jak i podręcznik. 

Naszym celem było stworzyć grę, przy której można dobrze się bawić, ale też dowiedzieć się czegoś ciekawego. Świat skrywa wiele tajemnic, a życie jest zbyt krótkie by poznać je wszystkie. Dlatego VIA dostarczy Wam różne ciekawostki ze świata w przyjemny sposób. 

W wersji pudełkowej znajduje się pula kart z pytaniami. Oczywiste jest to, że w pewnym momencie pytania nie będą już zaskakujące. Aby uniknąć popadania w rutynę, pracujemy nad dodatkiem. Śnimy sobie o o tym, aby na smartfonie było możliwe przeglądanie kart. W ten sposób chcemy uprzyjemnić Ci każdą kolejną rozgrywkę czymś wyjątkowym. 

Czy się to uda? Zrobimy wszystko, aby tak właśnie było. Zawsze możesz nam pomóc w realizacji tego celu. Na przykład powiedzieć o nas swojej koleżance lub koledze i napisać nam na fejsie co o tym myślisz.

Kategorie
BLOG

To nasz pierwszy

Nawet nie wiesz, jak jest mi niezwykle miło, że czytasz te słowa.
Oto pierwszy wpis, który jest pewnego rodzaju „dzienniczkiem zdarzeń” naszego pomysłu.

Nazwa nie do końca oddaje jego formę, ponieważ wątpię, abyśmy codziennie udostępniali jakieś informacje. Jeszcze byśmy Cię znudzili… a tego będziemy unikać jak ognia. Mimo tego wiedz, że właśnie w tym miejscu możesz poznać najważniejsze informacje dotyczące VIA.

Plan był taki: Zróbmy ciekawy projekt, wnieśmy wartość do cyfrowej rzeczywistości i dobrze się przy tym bawmy. Ostatecznie teraz tej zabawy nie ma za wiele, ponieważ czeka nas jeszcze duuuuużo pracy. Jej efekty poznasz niebawem, dlatego bądź cierpliwy i cierpliwa.

Będzimy sukcesywnie poznawać kolejne informacje o naszym pomyśle. Już teraz mogę Cię zapewnić, że zrobimy wszystko, aby Cię zaskoczyć.

Tymczasem miłego dnia!